Αποκριάτικο πάρτι του Συλλόγου Γονέων 12/2/2023-Αποτελέσματα Κλήρωσης

Σε μια όμορφη και φροντισμένη εκδήλωση είχαμε την ευκαιρία να βρεθούμε το μεσημέρι της Κυριακής 12/2  στον χώρο του 23ου Δημοτικού Σχολείου Νίκαιας. Ο Σύλλογος Γονέων φρόντισε ώστε όλοι, μικροί μεγάλοι, να περάσουμε υπέροχα!

Την εκδήλωση άνοιξαν  τα παιδιά της Έκτης τάξης και ο γυμναστής του σχολείου μας, κ. Γιάννης Μέντης που με κόπο τις προηγούμενες ημέρες προετοίμασαν και παρουσίασαν 3 σχετικούς με τις ημέρες χορούς: το γαϊτανάκι, τον χορό της σκούπας και τον χορό του πιπεριού (πώς το τρίβουν το πιπέρι). Πριν από κάθε χορό αφηγητές εξηγούσαν αναλυτικά την καταγωγή και το νόημα κάθε δρώμενου.

Η Χριστίνα Κόρδα διοργάνωσε και συντόνισε το “Κυνήγι του Θησαυρού”. Όλα τα παιδιά έβαλαν τα δυνατά τους και κατάφεραν να ξεπεράσουν τα εμπόδια και έφτασαν στον θησαυρό!

Ο DJ Teo και φέτος φρόντισε  να ξεσηκώσει με τις μουσικές του επιλογές. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης κληρώθηκαν τα πλούσια δώρα της λαχειοφόρου, καθώς και το μεγάλο δώρο (διανυκτέρευση στον ξενώνα Τσαρμπού στην όμορφη Στεμνίτσα Αρκαδίας) που κληρώθηκε με τον αριθμό 285.