Αποκριάτικη γιορτή

Ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας αποφάσισε σε συνεργασία με το Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων τη διοργάνωση αποκριάτικης γιορτής για τους μαθητές την Παρασκευή 4 Μαρτίου 2011. Μασκαράδες, σερπαντίνες ,πλούσιος μπουφές και άλλες εκπλήξεις θα κάνουν μαθητές και εκπαιδευτικούς χαρούμενους. Η γιορτή θα γίνει στο αμφιθέατρο μας και στο τέλος της οι μαθητές -εκτός αυτών του ολοήμερου- θα αποχωρήσουν.
Επιπρόσθετα σας ενημερώνουμε ότι το ΚΑΠΗ Νίκαιας επί της Κυζίκου θα βρίσκεται κοντά μας και θα γιορτάσει μαζί μας Τα μέλη του θα μας χορέψουν το παραδοσιακό γαϊτανάκι. θα φτιάξουν μαζί μας παραδοσιακούς χαρταετούς και θα μας μιλήσουν για αξέχαστα ήθη και έθιμα του τόπου μας. Τους ευχαριστούμε προκαταβολικά. Ελπίζουμε να πάρουμε λίγο από τη σοφία της ηλικίας τους και να τους δώσουμε λίγο από τον ενθουσιασμό της ηλικίας των μαθητών μας.