Αποκριάτικη γιορτή 2019

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στις 23 Φεβρουαρίου, ημέρα Σάββατο και ώρα 18:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου η αποκριάτικη γιορτή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Φέτος το πρόγραμμα ξεκίνησε με το γνωστό γαϊτανάκι, παραδοσιακά παιχνίδια για μικρούς και μεγάλους και ζωντανή παραδοσιακή μουσική από τον σύλλογο ΕΛΚΕΛΑΜ Π. Φαλήρου. Τη σκυτάλη πήραν χορευτές της σχολής «Showdancegoon», που μας διασκέδασαν σε ρυθμούς λάτιν.

Χορευτικά έκλεισε το πάρτι με μουσικές επιλογές του DJ Teo που σκόρπισαν το κέφι σε μικρούς και μεγάλους!

Τη διακόσμηση του χώρου επιμελήθηκαν όλοι οι μαθητές του σχολείου με τη βοήθεια του δασκάλου εικαστικών κου Αλέξη.

Η κα Μάντω έψησε καλαμάκια και «τσίκνισε» όλο το σχολείο λίγες μέρες πριν την παραδοσιακή Τσικνοπέμπτη!

Το δώρο από την κλήρωση των λαχνών που ήταν μια διανυκτέρευση σε δίκλινο με πρωινό σε παραδοσιακό ξενώνα στην Αρκαδία το κέρδισε η Κόρδα Χριστίνα.

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του και ο Δήμαρχος κ. Ιωακειμίδης!!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους/όσες συνέβαλαν ώστε να περάσουμε όλοι τόσο όμορφα!!!

Λίγες ώρες μετά το τέλος της γιορτής τίποτα εκτός από τα στολίδια δεν φανέρωνε ότι περισσότερα από 300 άτομα έφαγαν ήπιαν και χόρεψαν. Η “ομάδα καθαριότητας και αποκατάστασης” έκανε άψογη δουλειά και το σχολείο μας ήταν και πάλι πεντακάθαρο!!!