Απογευματινή λειτουργία της Βιβλιοθήκης του 23ο Δημοτικού Σχολείου Νίκαιας (2023-2024)

Απογευματινή λειτουργία της Βιβλιοθήκης του 23ο Δημοτικού Σχολείου Νίκαιας

Ξεκινά από τις 13 Νοεμβρίου  και φέτος η Απογευματινή Λειτουργία της Σχολικής μας Βιβλιοθήκης. Οι μαθητές του σχολείου μας θα έχουν τη δυνατότητα :

• Να δανειστούν λογοτεχνικά βιβλία, τα οποία να διαβάσουν είτε στο χώρο της βιβλιοθήκης είτε στο σπίτι τους.
  • Να μελετήσουν στη Βιβλιοθήκη βιβλία (Εγκυκλοπαίδειες, Επιστημονικά Συγγράμματα, Λεξικά κ.α.), τα οποία δεν διατίθενται για δανεισμό.
  • Να χρησιμοποιήσουν το διαδίκτυο, ώστε να βρουν πληροφορίες για σχολικές εργασίες που τους έχουν ανατεθεί.

Οι ώρες λειτουργίας της Βιβλιοθήκης θα είναι 5:30 μ.μ. – 7:00 μ.μ. κάθε Δευτέρα.

Κατά τη διάρκεια της πρωινής  λειτουργίας του σχολείου οι μαθητές δανείζονται από τη Βιβλιοθήκη μας  με τη βοήθεια των  εκπαιδευτικών των τμημάτων τους.