Αποχαιρετισμός Στ΄ τάξης σχολικού έτους: 2020-2021

Μέσα σε κλίμα έντονης συγκίνησης αποχαιρετίσαμε τα παιδιά της Έκτης τάξης το απόγευμα της Παρασκευής (25/6). Η φετινή χρονιά με τις ιδιαίτερες συνθήκες λόγω κοβιντ-19 δεν επέτρεψε στο Σχολείο και στον Σύλλογο Γονέων να πραγματοποιήσουν κάποια εκδήλωση, όμως το κενό το κάλυψαν και με το παραπάνω οι γονείς του τμήματος που αποφάσισαν και διοργάνωσαν μια εκδήλωση που ενθουσίασε τα παιδιά.

Εκπροσωπώντας τον Σύλλογο Γονέων η κ. Ναυσικά Χριστοδούλου ευχήθηκε σε γονείς και παιδιά υγεία και καλή μετάβαση στο Γυμνάσιο ευχαριστώντας παράλληλα τους γονείς των μαθητών για την συνεργασία τους όλα αυτά τα χρόνια. Στη συνέχεια η  δασκάλα των παιδιών κ. Ειρήνη Ποντικάκη  παρέδωσε στα παιδιά τα καλαίσθητα αναμνηστικά που και φέτος ο Σύλλογος  προετοίμασε και τους διάβασε ένα γράμμα που μίλησε στις καρδιές τους! Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους εκπαιδευτικοί που είχαν τα προηγούμενα χρόνια τα παιδιά.

Συγχαρητήρια στους γονείς του τμήματος που συλλογικά οργάνωσαν αυτή την τόσο πετυχημένη εκδήλωση τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας.  Έδειξαν για άλλη μια φορά στα παιδιά τους πως η συνεργασία και η ομαδική προσπάθεια ξεπερνά όλα τα εμπόδια.

Η κ. Πόπη Κοντοπούλου μας ετοίμασε μια υπέροχη τούρτα της Έκτης τάξης, με την φωτογραφία και τις ευχές που είχαν γράψει τα παιδιά.