Αγιασμός για το σχολικό έτος 2023-24 (11/9/2023)

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς.  Στη συνέχεια ο  διευθυντής του σχολείου μας, κ. Ζυμβρακάκης,  μετά την ανάγνωση του μηνύματος του Υπουργού Παιδείας καλωσόρισε όλους τους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας και αναφέρθηκε ιδιαίτερα στα “πρωτάκια” που έκαναν τα πρώτα τους βήματα στο μεγάλο σχολείο.  Εκ  μέρους του Δήμου ο κ. Μουταφίδης μίλησε στα παιδιά και  μετέφερε τις ευχές του δημάρχου κ. Ιωακειμίδη για μία  δημιουργική χρονιά. Η Πρόεδρος του Συλλόγου γονέων αφού ευχήθηκε στα παιδιά και στον νέο διευθυντή, ανακοίνωσε την πρωτοβουλία της Ένωσης γονέων Νίκαιας να συγκεντρωθούν τρόφιμα και κουβέρτες για τους συνανθρώπους μας που πλήττονται από τις πλημμύρες στη Θεσσαλία.