4ο τουρνουά μπάσκετ 3on3 (18/11/2023)

Το Σάββατο 18 Νοεμβρίου έγινε στον πολιτιστικό Πολυχώρο «Μάνος Λοΐζος» στη Νίκαια  το 4Ο  τουρνουά μπάσκετ 3on3, που διοργάνωσαν ο Σύλλογος παλαιμάχων καλαθοσφαιριστών-τριών Ιωνικού Νικαίας, ο Δήμος Νίκαιας/Αγ. Ιωάννη Ρέντη και η διεύθυνση αθλητισμού του Δήμου, καθώς και η Ένωση Γονέων του Δήμου, υπό την αιγίδα της ΕΠΑΘΛΑ.

Περισσότερα από 300 παιδιά και γονείς πήραν μέρος στο τουρνουά. Το σχολείο μας συμμετείχε με μία μεικτή ομάδα, όπως προέβλεπε η προκήρυξη της διοργάνωσης.  Τα παιδιά μας βραβεύτηκαν από δύο από τους πιο σπουδαίους αθλητές που ανέδειξε η πόλη μας, τον Παναγιώτη Γιαννάκη και τον Αργύρη Καμπούρη. Οι διοργανωτές τις εκδήλωσης μοίρασαν και μπάλες μπάσκετ στα σχολεία και στα σωματεία που συμμετείχαν.